Deri Çanta Bakımı: Deri Çanta Nasıl Temizlenir?

Deri çanta nasıl temizlenir? Sorusuyla oldukça sık bir şekilde karşılaşılmaktadır. Hem şık hem de kaliteli yapıları sayesinde, pek çok kişinin dolabının vazgeçilmezlerindendir.

Gerçek deri çanta satın aldığınızda, çok uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde kullanmanız da mümkün olacaktır. Kullanım aşamasında bazı kriterler bulunmaktadır. Bu kriterlere dikkat ettiğinizde, çantanız her an, ilk gün satın aldığınız gibi olacaktır.

Deri Çanta Nasıl Temizlenir?

Deri çantalar, kullanımın da verdiği etkiyle, bir süre sonra uygun şekilde temizlenmelidir. Öncelikle, çantada herhangi bir hasar oluşması durumunda, mutlaka alanında uzman olan birinden yardım almanız gerekmektedir.

Herhangi bir yıpranma, yırtılma durumunda müdahaleden kaçınmanız gerekmektedir. Deri çantalarınız ıslandığında, pamuklu bir bez, temizlemenize yardımcı olacaktır. Her türlü ısıdan kaçınmanız gerekmektedir.

Çantaların temizlenme aşamasında, deriye zarar verecek her türlü üründen kaçınmanız gerekmektedir.

Deri Çanta Temizliği İçin Gerekli Malzemeler

Deri çanta nasıl temizlenir? Yazıp kısa bir araştırma yaptığınızda, temizleme aşamasında kullanılacak olan malzemelerle karşılaşmanız da mümkündür.

 • Mikrofiber bez,
 • Sabun,
 • Deride koruma sağlayacak krem,
 • Yumuşak bir yapısı olan fırça,
 • Yumuşak bir sünger

Temizleme aşamasında kullanabileceğiniz malzemelerdir. Çantaya boya, oje gibi herhangi bir ürünün bulaşması durumunda, kuru temizlemeden yardım almanız gerekmektedir. Boyayı veya ojeyi çıkarmaya çalışırken, derinin genel dokusuna zarar verebilir, geri dönüşü olmayan hasarlar bırakabilirsiniz.

Şık yapıları sayesinde oldukça sık bir şekilde kullanıldıklarını düşündüğümüzde, bakıma da her an gerek duyduklarını söyleyebiliriz. İlk aldığınız zamanki eşsiz kalitesini, kullandığınız her an korumak istiyorsanız, her detaya dikkat etmeniz gerekmektedir.

Deri Çantanızı Temizleme Adımları

Deri çanta içi nasıl temizlenir? Çanta temizleme sürecinin en sık sorulan sorularından bir diğeridir. Deri çantaların dış kısımlarına oldukça hassas bir şekilde davranılsa da iç kısmın temizliğinin de ihmal edilmemesi gerekmektedir.

Sadece deri çantalarda değil, herhangi bir çantanın temizlenmesine karar vermek oldukça zor bir eylemdir. Bir süre erteledikten sonra, artık kaçışınız olmadığını anladığınızda, bahsettiğimiz adımlarla ilerleyebilirsiniz.

 • Temizlemek istediğiniz çantanızda bulunan herhangi bir şeyin zarar görmemesi için, tüm çantayı boşaltarak sürece başlayabilirsiniz.
 • İç kısmını sabunlu su yardımıyla kolay bir şekilde temizlemeniz mümkündür. Ancak çok fazla sabun kullanmamanızı da önemle belirtmek isteriz.
 • Mikrofiber bez yardımıyla, çantanın dış kısmında tozları ve kirleri yavaşça temizlemeniz gerekmektedir.
 • Direkt olarak çantanın dış kısmına sabunlu su sürmemenizi tavsiye ediyoruz. Bez yardımıyla süreci yönetmeniz gerekmektedir.
 • Çantanızı temizledikten sonra kuruma aşaması da önemlidir. Direkt olarak güneş ışığına maruz bırakmak veya herhangi bir sıcakla temas edeceği yere koymaktan kaçınmanız gerekmektedir. Hava alan ferah bir alanda kurutmanız mümkündür.
 • Son aşamada ise kuruma gerçekleşmiş olacaktır. Deri koruyucu kremi de sürerek çantanın temizlenme sürecini bitirmiş olacaksınız.

Deri Çanta Bakımı

Deri çanta nasıl temizlenir? Kadar önemli olan bir diğer şey de çantanın bakımıdır. Deri çantalar, uzun süreli kullanım için uygun olan çantalardır.

Çantanızı kullandıktan sonra dolaba koyduğunuzda, iç kısmına gazete koyabilirsiniz. Böylece deri kırışmaz ve her an ilk gün satın aldığınız görünümü elde edersiniz. Çantanın renginde herhangi bir solma, sararma olmaması için güneşle olan temasından da kaçınılması gerekmektedir.

Çantalarınızı saklama sürecinde kılıf kullanmanızı da ayrıca eklemek isteriz. Çantanızı satın alırken size kılıf verilecektir. Verilmediği takdirde de mağazalardan temin edebilirsiniz. Son olarak da belirli aralıklarla deri bakım yağları kullanabilirsiniz.

Deri Çanta Temizliği İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Deri çanta temizleme sürecinde pamuklu bez kullanımı, öncelikle dikkat edilmesi gereken unsurlardır. Çantanın temizlenme aşamasında her bez kullanılmamaktadır.

 • Kurutma esnasında çantanın güneşle temasından özellikle kaçınılmalıdır.
 • Deriye direkt olarak sabun gibi malzemelerin temasından kaçınılmalıdır.
 • Uzman bir yardım gerekli olduğunda, bireysel müdahale edilmemelidir. Gerekli durumlarda kuru temizlemeye başvurulmalıdır.

Bu şekilde çantanızı her an ilk gün olduğu gibi kullanmanız mümkün olacaktır. Deri çantalar, yıldız parçalardır. Her dolapta mutlaka olması gerekmektedir. Dolapta olması kadar bakımı da önemli olan ürünlerdir. AIKA firması olarak sizlere bu konuda gerekli olan her türlü desteği sağlamaktayız. Aklınıza takılan herhangi bir soru olduğunda, firmamızla dilediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz

Websitesinin nasıl kullanıldığını daha iyi anlamak için çerezler kullanıyoruz. Siteye devam ederek, politikayı kabul etmiş olursunuz.